V čem je obličejové jóga jiná, než ta klasická?

Už jste někdy cvičili čelní sval? Že ne? A co bradový? Víte jakých výsledků tím můžete docílit?

Znáte rozdíl mezi obličejovou a klasickou jógou?

Pojem obličejová jóga není zatím u nás v Česku tolik rozšířený a občas se mi stávalo, že ani mé kamarádky nevěděly, co že to vlastně dělám. Vždy si představily klasickou jógu.

Kamarádka fotografka se mne dokonce před focením cviků ptala, kdy se převlíknu do legín na cvičení. Když jsem jí vysvětlila, že jdeme fotit pouze moji hlavu, jak cvičí, začaly jsme se smát.

Takovému nedorozumění bych se chtěla vyhnout, proto bych ráda u nás v Česku rozšířila povědomí o obličejové józe. Neznám totiž ženu, která když zjistí, jak jednoduše cvičení funguje, by ho nechtěla začít cvičit.

Jaký je rozdíl mezi jógou a obličejovou jógou, jsem popsala ve videu zde.

 

Co je to Obličejová jóga a proč s ní začít?

Obličejová jóga je cvičení, které se soustředí pouze na oblast krku a hlavy. Svaly se nám posílí a na nich se vypne i naše kůže. Proto nám pomáhá vyhladit vrásky.

Je to stejné jako při cvičení břicha, kde po čase máme hezké břišní svaly a při běhání zase nohy. U obličejové jógy vidíme výsledky na naší tváři. Zpevnění svalů nám rozjasní vzhled, vypadáme pak veselejší a ono i veselejší jsme.

Při cvičení opakovaně napínáme a uvolňujeme svaly na obličeji a krku, tím je posilujeme. Výsledky jsou vidět nejen na našem vzhledu, ale i na zdraví . Tato jednoduchá technika dokáže divy- například pomůže zbavit se pigmentových skvrn či ucpaných pórů.

Svaly, které cvičíme, se při cviku odkrví a při uvolnění opět prokrvují. To způsobí lepší okysličení a zásobování svalů vitamíny. Trénované svaly zůstávají pružné. I cévy v pokožce zůstávají díky cvičení déle vitální. Předejdeme praskání žilek v obličeji.

Svalů máme na obličeji a krku více než padesát. To není zas tak málo, že?


Díky zpevnění svalů se nám na nich vypne pokožka a tím se zbavujeme vrásek. Zvýší se nám tvorba kolagenu a elastinu. Tyto vlákna nám vyplňují vrásky a pomáhají udržet si pružnost pokožky. Po cvičení svaly regenerují a regenerace se přenáší i na pokožku. Ta se nám ozdravuje, získává lepší barvu.

Svaly se nám stářím až o 50 % prodlužují, díky tomu máme povislou kůži na tváři. Svaly cvičením vrátíme zpátky do původního stavu a udržujeme je tím pružné. Takže se do fáze povolených svalů dostaneme mnohem později než bez cvičení nebo vůbec.

Svaly na obličeji jsou přímo spojeny s pokožkou, takže když ochabnou, je to hned vidět a naopak, když je posílíme, tak se to projeví na našem vzhledu. Vše se děje díky cvičení naprosto přirozeně.

Benefity cvičení obličejové jógy

 • Budete krásnější
  Díky zpevněným konturám v obličeji a zjemněným vráskám budete vypadat mladší.
 • Budete krásnější
  Cvičení nepomáhá jenom od vrásek, ale i od vyskakující čelisti, bruxismu či při částečném ochrnutí obličeje. Také pomáhá zbavit se pigmentových skvrn a jiných nedokonalostí.
 • Psychické, aneb cvičením k sebelásce
  Obličejová jóga vám pomůže naladit se sama na sebe a najít svůj vnitřní klid. Jakmile se dostaví výsledky, zvýší se vám také sebevědomí. Představte si tu radost, když vysněných výsledků dosáhnete jen díky vaší péčí o sebe.
 • Je to investice do sebe sama
  Pro naučení se obličejové jógy stačí jednorázová investice, se kterou uděláte velkou parádu. Vědomosti a know-how vám zůstanou již navždy.

Cítíte, že je na čase začít s přirozeným omlazením tváře? Ráda bych vás pozvala do kurzu O 5 let krásnější.

Andrea Doležalová
Specializuji se na obličejovou jógu. Učím vás, jak pravidelným cvičením a masáží obličeje dosáhnout viditelného omlazení. Zde se dozvíte více o mé cestě k obličejové józe.