Budete za 20 let samá vráska, nebo svěží a šik?

Budete za 20 let samá vráska, nebo svěží a šik? Co si vyberete?

To, jak bude vaše pleť vypadat za 20 let ovlivňujete tím, jak se o ni staráte dnes.

Důležité je zvolit vhodnou péči dle vašeho typu a stavu pleti. Rozhodně není vhodné kupovat krém, který vám doporučila kamarádka, nebo followerka na Instagramu, protože ona bude mít jinou pleť než vy, a proto pro vás není vhodný. Možná je to důvod, proč jste vyzkoušela x druhů kosmetiky a máte pocit, že vám nic nefunguje.

Pleť si totiž z krémů bere to co ji chybí a co potřebuje, a to v tom krému musí najít.

Každá jsme jedinečná a potřebujeme trošku jinou péči. Vyznat se v tom, co konkrétně potřebuje vaše pleť nemusí být žádná věda. Když znáte svůj typ a stav pleti, je to vlastně dost jednoduché.

Pokud dodržujete správnou domácí péči, je prokázáno, že pleť je déle mladší, svěžejší a celkově zdravější. Opravdu důležitá je pravidelnost a správné postupy.

Často to od žen slýchám, že už zkusily všechno a stejně jim nic nefunguje. Když si s nimi pak povídám, vždy odhalím nějakou tu chybku v péči o pleť, kterou opakovaně dělají. A právě to opakovaně je ten problém, který z dlouhodobého hlediska škodí vaší pleti.

Co je opravdu důležité dodržovat:

 • Nechoďte spát neodlíčené. Pleť si pravidelně čistěte 2x denně. Toto je naprostý základ kvalitní péče.
 • Používáte na čištění pleti jen micelární vodu? Micelárka sama o sobě nevyčistí dokonale pleť. Je super na dočištění pleti, když používáte makeup. Vždy se musí z pleti smýt, jinak vám dehydratuje pleť a to vám urychlí její stárnutí.
 • Peeling provádějte 1x týdně, ne častěji. Můžete si tím dehydratovat pleť.
 • Chraňte se celoročně před UV zářením, díky tomu bude vaše pleť déle mladá. UV záření je velký urychlovač stárnutí pleti.
 • Nepoužívejte na pleť najednou několik druhů značek kosmetiky, můžete si tím zadělat na citlivou, alergickou pleť.
 • S péčí o pleť nečekejte do prvních vrásek, jinak se vám objeví klidně i před 30tkou.

Zároveň se setkávám s nadměrným očekávání toho, co kosmetika opravdu dokáže. Nečekejte, že si koupíte krém a do týdne omládnete.

Krémy slouží hlavně jako prevence stárnutí pleti, tím, že ji pomohou vyživit, hydratovat a pomoci chránit se před volnými radikály, které způsobují předčasné stárnutí.

Krémy také umí pomoci při řešení problémů, jako je dehydratovaná pleť, pigmentové skvrny, akné či zjemnění jizviček. Výsledky ale čekejte z dlouhodobého hlediska, ne hned.

Víte, že za váš stav pleti nemůžou geny?

Většinou máte stejné projevy stárnutí jako vaše maminka a babička, protože stejně jako ony opakuje stejné chyby v péči o pleť. Stejná mimika, stejná kvalita péče o pleť, podobné vědomosti o pleti = stejné projevy stárnutí.

Chcete se naučit, jak se pleť správně postarat a předávat to ve své rodině dál?

O pleť je třeba se starat komplexně. Kůže má 3 vrstvy a každá potřebuje jinou péči. Pak teprv může být vaše pleť krásná.

 • 1. vrstvu podpoříte správnou péčí o pleť = čištění a hydratace.
 • 2. vrstvu pleti podpoříte v pevnosti a pružnosti masážemi tváře.
 • Všechny 3 vrstvy kůže podpoříte s obličejovou jógou a životosprávou = kvalitní strava, co nejméně stresu a 8 hodin spánku.

Pro prevenci stárnutí pleti stačí cvičit krátkou regenerační sestavu obličejové jógy. Pro viditelné omlazení je třeba cvičit delší intenzivní sestavu.

Chcete znát super prevenci stárnutí pleti?

Jestli ano, zvu vás do mého kurzu Paní času, kde se naučíte:

 • Správnou péči o pleť, aby byla co nejkrásnější verzí sebe sama.
 • Masáže tváře pro podporu pevnosti a pružnosti pleti.
 • Krátkou regenerační sestavu obličejové jógy, která pomáhá v prevenci stárnutí pleti, i v jejím ozdravením.
 • A navíc se naučíte, jak omezit stres v životě, jak si zkvalitnit spánek a jak mít kvalitně vyživené tělo.

Andrea Doležalová
Specializuji se na obličejovou jógu. Učím vás, jak pravidelným cvičením a masáží obličeje dosáhnout viditelného omlazení. Zde se dozvíte více o mé cestě k obličejové józe.