Budete za 20 let samá vráska, nebo svěží a šik?

Budete za 20 let samá vráska, nebo svěží a šik? Co si vyberete?

To, jak bude vaše pleť vypadat za 20 let ovlivňujete tím, jak se o ni staráte dnes.

Důležité je zvolit vhodnou péči dle vašeho typu a stavu pleti. Rozhodně není vhodné kupovat krém, který vám doporučila kamarádka, nebo followerka na Instagramu, protože ona bude mít jinou pleť než vy, a proto pro vás není vhodný. Možná je to důvod, proč jste vyzkoušela x druhů kosmetiky a máte pocit, že vám nic nefunguje.

Pleť si totiž z krémů bere to co ji chybí a co potřebuje, a to v tom krému musí najít.

Každá jsme jedinečná a potřebujeme trošku jinou péči. Vyznat se v tom, co konkrétně potřebuje vaše pleť nemusí být žádná věda. Když znáte svůj typ a stav pleti, je to vlastně dost jednoduché.

Pokud dodržujete správnou domácí péči, je prokázáno, že pleť je déle mladší, svěžejší a celkově zdravější. Opravdu důležitá je pravidelnost a správné postupy.

Často to od žen slýchám, že už zkusily všechno a stejně jim nic nefunguje. Když si s nimi pak povídám, vždy odhalím nějakou tu chybku v péči o pleť, kterou opakovaně dělají. A právě to opakovaně je ten problém, který z dlouhodobého hlediska škodí vaší pleti.

Co je opravdu důležité dodržovat:

  • Nechoďte spát neodlíčené. Pleť si pravidelně čistěte 2x denně. Toto je naprostý základ kvalitní péče.
  • Používáte na čištění pleti jen micelární vodu? Micelárka sama o sobě nevyčistí dokonale pleť. Je super na dočištění pleti, když používáte makeup. Vždy se musí z pleti smýt, jinak vám dehydratuje pleť a to vám urychlí její stárnutí.
  • Peeling provádějte 1x týdně, ne častěji. Můžete si tím dehydratovat pleť.
  • Chraňte se celoročně před UV zářením, díky tomu bude vaše pleť déle mladá. UV záření je velký urychlovač stárnutí pleti.
  • Nepoužívejte na pleť najednou několik druhů značek kosmetiky, můžete si tím zadělat na citlivou, alergickou pleť.
  • S péčí o pleť nečekejte do prvních vrásek, jinak se vám objeví klidně i před 30tkou.

Zároveň se setkávám s nadměrným očekávání toho, co kosmetika opravdu dokáže. Nečekejte, že si koupíte krém a do týdne omládnete.

Krémy slouží hlavně jako prevence stárnutí pleti, tím, že ji pomohou vyživit, hydratovat a pomoci chránit se před volnými radikály, které způsobují předčasné stárnutí.

Krémy také umí pomoci při řešení problémů, jako je dehydratovaná pleť, pigmentové skvrny, akné či zjemnění jizviček. Výsledky ale čekejte z dlouhodobého hlediska, ne hned.

Víte, že za váš stav pleti nemůžou geny?

Většinou máte stejné projevy stárnutí jako vaše maminka a babička, protože stejně jako ony opakuje stejné chyby v péči o pleť. Stejná mimika, stejná kvalita péče o pleť, podobné vědomosti o pleti = stejné projevy stárnutí.

Chcete se naučit, jak se pleť správně postarat a předávat to ve své rodině dál?

O pleť je třeba se starat komplexně. Kůže má 3 vrstvy a každá potřebuje jinou péči. Pak teprv může být vaše pleť krásná.

  • 1. vrstvu podpoříte správnou péčí o pleť = čištění a hydratace.
  • 2. vrstvu pleti podpoříte v pevnosti a pružnosti masážemi tváře.
  • Všechny 3 vrstvy kůže podpoříte s obličejovou jógou a životosprávou = kvalitní strava, co nejméně stresu a 8 hodin spánku.

Vrásky si zjemníte jen kombinací uvolňujících technik a intenzivně omlazující sestavy obličejové jógy.

Chcete vědět jak na intenzivní omlazení tváře?

Ano? Pak vás zvu vás do vámi tolik oblíbeného kurzu O 5 let krásnější. Více o něm se >> dozvíte ZDE

Andrea Doležalová
Specializuji se na obličejovou jógu. Učím vás, jak pravidelným cvičením a masáží obličeje dosáhnout viditelného omlazení. Zde se dozvíte více o mé cestě k obličejové józe.