Vše, co potřebujete vědět o obličejové józe

Byla jsem nadšená, když mi zavolaly z Českého rozhlasu Dvojka, že by se mnou rádi udělali rozhovor v Sobotním Dobrém ránu. S Kateřinou Dvořákovou jsme probraly Co, Proč, Kdy a Jak cvičit obličejovou jógu. Komu náš rozhovor utekl, vše důležité se dozvíte v tomto článku.

Co je to obličejová jóga?
Obličejová jóga je cvičení obličeje, po kterém se zjemňují vrásky. Funguje na jednoduchém principu. V obličeji máme svaly, které s věkem ochabují. Ochabnutím se svaly v obličeji prodlužují až o 50%. Díky tomu máme povadlé kontury i vrásky v obličeji. Cvičením se sval opět vypne a na něm se vypne i pleť.

Cvičení se vždy kombinuje s technikami na uvolnění mimických svalů, aby se uvolnily mimické svaly, které jsou naopak zase hodně stažené. Dokud se mimické svaly neuvolní, nemůžou se zjemnit mimické vrásky.

Takže kombinace cvičení a masáží dokáže zjemnit vrásky od krku až po čelo. Pomáhá také zvednout koutky úst i horní víčka, a pomáhá i na zmírnění dvojité brady.

Proč ji cvičit?
Obličejovou jógu cvičí převážně ženy pro zjemnění si vrásek. Další benefity, které cvičení přináší je srovnání asymetrie ve tváři, zlepšení si kvality pleti, kdy se zlepšuje i pevnost a pružnost.

Kdy začít?
Nikdy není pozdě začít. Se mnou cvičí ženy od 26 a do 75 let. Je to jako s klasickým cvičením, když se začne dříve, je to jednodušší. Neznamená to, ale že se vám vrásky nezjemní, když už je ve tváři máte. Je potřeba hlavně vytrvat v pravidelnosti a kombinovat cvičení obličejové jógy s technikami na uvolnění mimických svalů.

Ukázka cviku Maor
Určitě si ho rovnou vyzkoušejte. Kdo můžete zacvičte si ho u zrcadla. Určitě se zasmějete.

  • Jako první vykulte co nejvíce oči.
  • Dávejte si pozor, abyste nezvedali obočí. Pokud ho zvedáte, položte si ruku nad obočí na čelo a tím si ho zafixujete.
  • Následně vyplázněte jazyk a tahejte ho co nejvíce dolů.
  • Vydržte 5 vteřin a opakujte to 5x

Tímto cvikem se učíte používat horní víčka a tím předcházet jejich padání. Když to budete opakovat pravidelně, naučíte se správně kulit oči bez zvedání obočí. To vám pomůže nevytvářet si vodorovné vrásky na čele. Také si krásně zahřejete svaly v obličeji, rozproudí se vám tam krev i lymfa a tím se obličej ozdravuje.

Pro viditelné omlazující výsledky je potřeba cvičit celou sestavu, která je z 12 cviků a zabere 13 minut. K této sestavě se pak přidají krátké techniky na uvolnění mimických svalů, hlavně na oblast čela a očního okolí. Poté se můžete těšit z omlazujících výsledků, které se projevují po měsíci pravidelného cvičení a následně se prohlubují.

Vše se naučíte v kurzu O 5 let krásnější. Více informací najdete ZDE.

Andrea Doležalová
Specializuji se na obličejovou jógu. Učím vás, jak pravidelným cvičením a masáží obličeje dosáhnout viditelného omlazení. Zde se dozvíte více o mé cestě k obličejové józe.