Masáže obličeje, aneb domácí wellness

Každý občas zažíváme období, kdy není vše podle našich představ a cítíme napětí v našem těle. Někdo má stáhnutý žaludek, jiný zase ztuhlá ramena a krk.
Napadlo vás někdy, že se vám napětí projevuje i v obličeji a to nejčastěji na čele?

Díky tomu ho často krčíme a tím si způsobujeme zbytečné vrásky.
(Jak s těmito mimickými vráskami zatočit jsem psala v článku zde.)

Pro zmírnění napětí doporučuji tyto 2 základní tipy, které vám  pomohou + 1 radu pro předcházení napětí.

  1. Masáže obličeje, které si více rozvedeme níže.
  2. Obličejová jóga, kde si cvičením nezjemníte jenom vrásky, ale i uvolníte nahromaděné napětí od krku až po čelo. Účastnice kurzu, by vám mohly vyprávět. 🙂
  3. Pro předcházení napětí a stresu vůbec je nejlepší si pravidelně najít čas na sebe. Klidně si zapište do diáře -> dnes se věnuji 30 minut pouze sobě. A dodržujte to. Být v jednom kole není vhodné pro naše zdraví i psychiku. Vyhoření číhá za každým rohem a když nezastavíme, můžeme si i ublížit.

Masáže

Zbožňuji je! Jsou tak příjemné a výsledky vidím vážně ihned.

Občas si v koupelně zhasnu světla a masíruji se po tmě, masáže jsou pak delší a intenzivnější. Když pak rozsvítím a podívám se na sebe, nestačím se divit jak intenzivní změnu vidím.


Při masáži, si rozproudíme lymfatický systém, který když proudí naším tělem, tak čistí všechno, co cestou potká. Masáže obličeje podporují pevnost a pružnost pokožky a navíc vám pomohou zbavit se opuchů ve tváři.

Níže můžete shlédnout 2 video návody:

Základní masáž
Takto se masírujte při každém používání krému či sera. Díky pravidelnému opakování podpoříte ozdravení pokožky.

Prokrvení celé tváře
Doporučuji ji provádět každé ráno, krásně si tak prokrvíte pleť. Získáte zdravější barvu a podpoříte regeneraci pokožky.

Obličejovou jógu, masáže a baňkování tváře pro ozdravení pokožky učím ve svém kurzu O 5 let krásnější.

PS: Pozor na kokosový olej, který není vhodný na pleť, protože ji zatěžuje a ucpává póry. Olej, který je vhodný na jakoukoliv pleť je jojobový.

Andrea Doležalová
Specializuji se na obličejovou jógu. Učím vás, jak pravidelným cvičením a masáží obličeje dosáhnout viditelného omlazení. Zde se dozvíte více o mé cestě k obličejové józe.