Masáže obličeje, aneb domácí wellnes

Každý občas zažíváme období, kdy není vše dle našich představ a cítíme napětí na našem těle. Někdo má stáhnutý žaludek, jiný zase zatuhlá ramena a krk.
Napadlo vás někdy, že se vám napětí projevuje i v obličeji a to nejčastěji na čele?

Díky tomu ho často krčíme a tím si způsobujeme zbytečné vrásky. (Jak s těmito mimickými vráskami zatočit jsem psala v článku zde.)

Pro zmírnění napětí doporučuji 2 základní tipy, které vám  pomohou + 1 radu pro jeho předcházení.

  1. Masáže obličeje, které si více rozvedeme níže.
  2. Obličejová jóga, kterou vás ráda naučím. Cvičením si nezjemníte jenom vrásky, ale i uvolníte nahromaděné napětí od krku až po čelo. Nynější účastnice kurzu, by vám mohly vyprávět.
  3. Pro předcházení napětí a stresu vůbec je nejlepší si pravidelně najít čas na sebe. Napište si to klidně do diáře, ať na to nezapomenete a dodržujte to. Být v jednom kole není vhodné pro naše zdraví i psychiku. Vyhoření číhá za každým rohem a když nezastavíme, můžeme si i ublížit.

Masáže

Zbožňuji je! Jsou tak příjemné a výsledky vidím vážně ihned.

Občas si v koupelně zhasnu světla a masíruji se po tmě, masáže jsou pak delší a intenzivnější. Když pak rozsvítím a podívám se na sebe, nestačím se divit jak ntenzivní změnu vidím.


Při masáži, si rozproudíme lymfatický systém, který když proudí, tak čistí všechno, co cestou potká. Masáže obličeje podporují pevnost a pružnost pokožky a navíc vám pomůžou zbavit se opuchů ve tváři.

Níže můžete nahlédnout do kurzu Rozzářená pleť, kde učím masáže a baňkování tváře.
Po tomto kurzu si již dokážete sama doma udělat relaxační wellness chvíle.

Základní masáž
Takto se masírujte při každém používání krému či sera. Díky pravidelnému opakování podpoříte ozdravení pokožky.

Prokrvení celé tváře
Doporučuji ji provádět každé ráno, krásně si tak prokrvíte pleť. Získáte zdravější barvu a podpoříte regeneraci pokožky.

Masáže celé tváře učím ve svém kurzu spolu s cviky obličejové jógy.

Na masáž obličeje používám Orient olej. Je to kvalitní 100 % přírodní, nerafinovaný olej. Je vhodný pro suchou i mastnou pleť.

Pozor na kokosový olej, který ucpává póry.

Pokud chcete intenzivnější masáž, těšte se na Baňkovací kurz, který by měl být hotový koncem řijna. Masáže pomocí baněk na obličej jsou intenzivnější a výsledky vidíte dříve než při klasické masáži. Vhodné je kombinovat klasickou a baňkovací masáž.

Andrea Doležalová
Specializuji se na obličejovou jógu. Učím vás, jak pravidelným cvičením a masáží obličeje dosáhnout viditelného omlazení. Příběh, jak jsem se nadchla do obličejové jógy najdete zde . Na nejčastější otázky ohledně obličejové jógy odovídám v mém ebooku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.