Trápí vás mimické vrásky? Pojďme s nimi zatočit!

Vy z vás, kteří mě znáte, jste si jistě všimli, že často vyprávění doplňuji výrazy obličeje. Já to na sobě vždy pozoruji na fotkách-momentkách a musím se tomu smát. Ostatní kolem mě na fotce vypadají elegantně a já tam mám vždy vtipný až zvláštní výraz.

S touhle mimikou jsem se nemohla divit, že mimické vrásky přišly brzy. Důležité bylo, uvědomit si, kdy tu mimiku dělám a zjistit, že v 90 % případech to bylo úplně zbytečně. Začala jsem na tom pracovat a zjišťovat, co vše se s tím dá dělat.

Jak si tedy děláme nevědomě vrásky?

Jak jsem se zmínila, naší mimikou si přiděláváme vrásky okolo očního okolí a na čele. Pojďme se podívat na konkrétní partie blíže. Na co si dát pozor, a čím vrásky eliminovat. Mám pro vás jednoduché i náročnější tipy.

Vrásky na čele

Za celý den můžeme zažít různé emoce, které se projeví i na naší mimice. Při vyprávění příběhů zdůrazňujeme dění výrazem obličeje a často jej děláme až zbytečně často. Tomu se říká špatně naučená mimika. Přesně jako ji mám i já.

Vrásky, které nám způsobují smutný výraz, si většinou nevědomky děláme u přemýšlení.  Často potkávám na ulici zamyšlené lidi se skrčeným čelem. Když se na to zaměříte, je to vážně většina lidí, které potkáte.

Níže můžete vidět klasický příklad údivu, přemýšlení, naštvání, hubování dětem i nepochopení. Všechny tyhle výrazy nám způsobují vrásky, které nám dotváří smutný či naštvaný vzhled.

Mimika je super pro vyjádření našich pocitů i beze slov. Ale při častém opakování nám tyto rýhy na tváři zůstanou a to není žádoucí.

Jak to tedy vyřešit?

 • Vědomě si hlídat mimiku. → Krčit čelo doopravdy není nutnost a dá se krásně žít i bez toho.
 • Používat náplasti nebo tejpy na vrásky. → Díky nim budeme vědět při jakých situacích děláme nežádoucí mimiku a nebudeme si přidělávat vrásky. Více vysvětluji ve videu níže.
 • Masáže čela. → Vždy, když cítíme napětí nebo se přistihneme, že krčíme čelo, jemně si ho namasírujeme. Uvolnění svalů nám pomůže od častého krčení.
 • Vhodná kosmetika → Pokud se nedokážeme ohlídat či se nám prostě nechce, musíme o sebe o to více pečovat.
 • Obličejová jóga → Já samozřejmě jakožto lektorka doporučuji cvičení všem. Funguje jak preventivně, tak na zjemnění /vyhlazení vrásek.

Zde vysvětluji, co jsou to náplasti na vrásky a jak nám pomáhají.

Vrásky kolem očí

Co se týče vrásek kolem očí, tak ty naštěstí působí ve většině případech mile. Ale i zde je hranice, kdy už jich je moc a náš výraz již není tak rozzářený a uhrančivý, jako býval.

S vráskami kolem očního okolí jsem se potýkala já. Co mi pomohlo vyjma cvičení obličejové jógy, byla vhodná péče pomocí sér a masáže.

Kolem očí je naše kůže nejtenčí a potřebuje naši péči. Vhodná séra jsou o mnoho lepší, než se přestat usmívat. Mimiku čela nepotřebujeme, ale úsměv na tváři bývá na nás to nejhezčí a jeho výhoda je, že bývá nakažlivý.

Tipy na zjemnění vrásek kolem očí

 • Pokud se často „křeníte“ od ucha k uchu jen ze zvyku. Myslete na to a nahraďte tento úsměv tolik obdivovaným úsměvem Mony Lisy.  →  Možná se tomu divíte, ale já znám pár lidí, kteří se velmi často usmívají, i když není zrovna důvod. Sami mi řekli, že je to už jen ze zvyku.
 • Náplasti nebo tejpy na vrásky  →Pokud spíte na boku a ráno míváte u oka rýhu kolmou na vrásky úsměvu, používejte náplasti na noc. Pohlídají za vás, abyste si nekrčila oční okolí tímto způsobem.
 • Masáže očního okolí    Zpevní naši kůži a odstraňují opuchy vzniklé únavou.
 • Vhodná kosmetika  → Jak jsem již zmínila, u očního okolí je velmi důležitá. Zde máme kůži nejtenčí a potřebuje naši pomoc pomocí sér, aby zůstala vyživená.
 • Obličejové jóga  →Projevení výsledků u očního okolí a čela trvá nejdéle. Přesto slibuji , že výsledky, které se dostaví, budou stát za ten čas.

5 tipů na závěr, pro udržení si mladistvého vzhledu.

 • Hlídejte si mimiku.
 • Pravidelně se odličujte ráno i večer.
 • Nezapomínejte na pitný režim.
 • V létě noste sluneční brýle.
 • Chraňte se před UV zářením.

Andrea Doležalová
Specializuji se na obličejovou jógu. Učím vás, jak pravidelným cvičením a masáží obličeje dosáhnout viditelného omlazení. Zde se dozvíte více o mé cestě k obličejové józe.